Bak op om vores sponsorer,
de bakker op om os

TimeGruppen

OK

KT Tape

Joma

Grey//Matter

Cortex

Quality Wine

Mikasa

DSV
MartinKlitgaardHemmingsenEr man til m&m´s, er Brøndby Volleyball igen stedet hvor man kan få opfyldt sit ønske. Godt nok er det ikke de velkendte chokolade pastiller det handler om, men derimod noget vi i Brøndby værdsætter mindst lige så højt og mon ikke det skulle kunne lade sig gøre at få dem i gul og blå. Vores m&m´s er de to navnebrødre Martin og Martin.

Martin Henningsen har meddelt at han når han er tilbage i Danmark efter en militær udstationering, vil udskifte den militære udrustning og i stedet iklæde sig Brøndby uniformen, som klædte ham så godt inden udstationeringen tvang ham til en pause for volleyball.

MartinRoennSpangenDet andet m, betegner Martin Rønn Spangen, som vender tilbage til Brøndby Volleyball Klub, efter at have været en tur rundt om herrevolley i Hvidovre VK og derefter et par år i Amager VK hvor han som talentcheftræner, stod for klubbens talenttræning samt for udviklingen af klubbens ungdomstrænere.

Begge synes at klubbens nye koncept under ledelse af Lauren Søderbergs ser virkelig lovende ud og de ser frem til at der igen bliver lukket op for hallerne, så forberedelserne til den kommende sæson kan komme i gang.